Na trhu existuje velké množství probiotik různých značek. Ale jak se v nich vyznat? Jak zjistit, která jsou ta pravá, která fungují a do kterých se nám vyplatí investovat? V televizi jsem zaznamenala spoustu testů na probiotika a byla jsem velmi zklamaná z výsledku.
Hlavně mne překvapil výsledek u testování probiotik pro děti. Tato probiotika byla plná cukru, ochucovadel a podle mého nějaké kmeny a živé kultury neviděly ani z rychlíku. Bylo to velmi smutné zjištění, ale opět platí pravidlo: „Nečteš, nevíš“.
Základem probiotik je různorodé složení bakteriálních kmenů. Každý kmen plní jinou funkci. Aby kmeny plnily správně svoji funkci, musí být živé, tedy v kondici. To zabezpečují prebiotika. Je to taková potrava pro probiotika.
Více informací o probioticích a působení na střevo se dočteš v ebooku ZDARMA zde >>>
Dalším ukazatelem kvalitního probiotika je miliarda bakterií. Uvádí se v jednotkách CFU/na jednu kapsli a najdete je na obalu či příbalovém letáku.
Zásadní problém probiotik je ten, že se nedostanou přes žaludeční šťávy do střeva. Tedy žaludeční šťávy živé probiotika zničí a do střeva jdou pouze mrtvé bakterie, které již nedokážou plnit svou funkci.
Proto je třeba najít taková probiotika, která mají speciální obal a jsou rezistentní s žaludečními šťávami, ale není rezistentní na střevní kyseliny. Díky tomuto úžasnému obalu lze vysypat probiotika do pusinky nebo mléčka i miminku.
Proto probiotika s mnoha kmeny cílené na vybrané autoimunitní choroby, zapouzdřené ve speciálním obalu a s živými prebiotiky jsou přesně to, za co se vám vaše střevo „bude klanět“. 😊
Jaká probiotika používáte Vy? A fungují? Pociťujete změny Vašeho zdravotního stavu? Pokud si nejste jisti a máte chuť si o problému popovídat, ozvěte se mi na info@spolecnekezdravi.cz
Probereme všechny souvislosti nejen s atopickým ekzémem, alergií, astmatem…
Budu se těšit, Společně Ke Zdraví (SKZ).
Lenka