Cibulové ponožky

Cibulové ponožky

Znáte cibulové ponožky?

Říkáte si, tak tohle jsem ještě neslyšela! Je to jen nějaké přirovnání k cibuli a ponožkám, nebo jsou to ponožky vyrobené z cibule? Kroutíte hlavou? Nekruťte, jsou to ponožky, do kterých nakrájíte cibuli.

Z vlastní zkušenosti vím, že nejen u ekzematiků a častých problémech s kašlem, jsou tyto cibulové ponožky velký pomocník, protože z vás vytáhnou hleny a krásně se pročistíte.

Já u své rodiny používám cibulové ponožky už léta, při nachlazení, rýmě, bolesti, kašli, zahlenění, horečce, ale také bych je využila při chřipce. Vždy, když vidím, že začínáme být zdravotně v nepohodě.

Je všeobecně známo, že chodidlo obsahuje reflexní body, které mají spojitosti s vnitřními orgány. Abychom tyto body stimulovaly, chodíme na masáže, ale v tomto případě budeme doma v teple a využijeme na tyto body působení cibule 😊

Cibulová metoda má velmi intenzivní čistící efekt, uvolňuje hleny a zmírňuje bolest. Přes tyto reflexní body působí na celé tělo.

Cibulové ponožky jsou opravdu úžasné a zvládne je aplikovat každá maminka či tatínek. Určitě existuje spousta návodů, postupů, rad, ale já používám mnou osvědčený, rychlý a funkční.

Jak tedy na to?

»» Nakrájím si cibuli na drobné kostky a zahřeju ji. Cibuli nahřívám nad parou na otočené pokličce, občas promíchám. Šetrně se prohřeje a nezničí se léčivé účinky cibule.

»» Ponožky by měly být bavlněné, lněné, můžete použít i plátěný kapesník. Za mě je lepší ponožka, protože lépe drží cibuli a po proceduře nemáme cibuli všude v posteli 😊 Ponožku si dám do hrníčku, aby se mi lépe plnila a naplním ji teplou cibulí. Na jedno chodidlo stačí jedna větší cibule.

»» Než ponožku navleču na chodidlo, pořádně promažu chodidlo mastným krémem.

»» Cibuli upravím tak, aby byla pod celým chodidlem.

»» Na takto naplněné bavlněné ponožky navleču ještě druhé ponožky, to už jsou tlusté ovčí ponožky a rychle strčím nohu pod peřinu, aby byla v teple a cibule stále hřála. Stejný postup zopakuji u druhé nohy.

A moje vychytávka:

Když jsem ponožky začala používat u dětí před léty, tak se nám velmi často stalo, že dětem bylo v noci na nožičky horko a ve spaní si je sundaly. Tak si asi dovedete představit, že mít cibuli všude v peřinách Vás zrovna nepotěší. Proto vždy na horní ovčí ponožku přidám suchý zip, teda já používám takové ty suché zipy, které vkládáte mezi lyže. A garance úspěchu nerozsypání cibule je zajištěna.  🙂

Cibuli nechám působit celou noc a ráno sundávám.

Po této proceduře omyjeme nožky teplou vodou, vysušíme a natřeme krémem. Věřím, že se dítko či dospělák bude cítit mnohem lépe.

Cibulové ponožky umí zázraky 😊

Používáte cibulové ponožky? Pomáhají Vám? Co poradíte ostatním na nachlazení, odhlenění a horečku?

Budu se těšit, Společně ke zdraví.

Lenka

Lenka SKZ
Jsem expert na atopický ekzém, protože v této oblasti mám bohaté osobní zkušenosti. Proto pomáhám lidem najít příčinu atopického ekzému, nasadit vhodnou terapii a tím dostat ekzém z těla pryč. Můj příběh si přečtěte zde <<

Napsala jsem pro Vás ebook, abych Vám předala co nejvíce detailních informací týkajících se atopického ekzému. Ebook ZDARMA je ke stažení zde. Můj ebook ZDARMA si stáhni zde <<

Dalším průvodcem atopickým ekzémem je ebook, kde detailně popisuji příčiny, fáze ekzému a řešení - Jak ne/žít s ekzémem. Jako bonus získáte KONZULTACI ZDARMA. Ebook si můžete zakoupit zde <<

Zajímavé informace sdílím i na mé FB skupině Společně ke zdraví ALL zde https://www.facebook.com/SpolecneKeZdravi <<

Můžeš mi napsat email na info@spolecnekezdravi.cz konzultace zde <<