Překyselení organismu

Překyselení organismu je stav těla, kdy je v těle tolik toxinů, jedů a volných radikálů, že vnitřní prostředí těla je živnou půdou pro viry, bakterie, plísně, cysty, nádory, bradavice a jiné.

Kyselé prostředí zpomaluje metabolismus, proto nastává problém zhubnout a můžou se objevovat také otoky.

Jak změřit překyselení?

Já změnu svého PH většinou poznám. Příznaky mohou být velká únava, opakovaná nemocnost, bolest nohou, roste celulitida, vypadávání vlasů, lámou se nehty, zhoršuje se pleť a jste prostě bez nálady.

Pokud změny zatím na sobě nepoznáte, doporučuji si udělat kontrolu překyselení pomocí indikačních PH proužků. Dříve jsem si kontrolovala PH na týdenní bázi. Byl to můj návyk. Každé pondělí ráno jsem zjistila, zda jsem kyselá či zásaditá.

A proč je vhodné si pro kontrolu PH udělat návyk?

Protože dříve jsem bývala hodně unavená, bez energie, mívala jsem silné bolesti kolen, opakující se infekty v těle a každý bacil, který šel kolem, mne většinou zmohl. Tím se mi rozvinula většinou nějaká nemoc. Nejvíce mi vadila permanentní únava, náladovost a podráždění. Když jsem si PH pravidelně kontrolovala, měla jsem možnost stav PH v těle ovlivnit a tím zabránit rozbíhajícím se zdravotním problémům.

Bohužel tohle je výsledek konzumního způsobu života vyvolaného stresem, nekvalitní stravou, konzumací léků, žádný pohyb aj. Též jsou zde faktory, které velmi těžce můžeme ovlivnit jako elektrosmog, znečištěná voda, vzduch aj.

Našim životním stylem si z dlouhodobého hlediska v těle tvoříme kyselé prostředí a pro tělo je velmi těžké se s tímto prostředím vyrovnat. U krátkodobého překyselení vzniklého nemocí a užíváním léků, lze překyselení vyřešit kvalitní stravou nebo lázeňskou kúrou. Ale problém nastává u dlouhodobého překyselení. Projevuje se častými infekty způsobené virem či bakterií, plísně se množí rychleji a mohou růst rychleji např. rakovinné buňky.

Vzhledem k dlouhodobému udržování kyselého prostředí v těle může nastat častá nemocnost, únava, problém hubnout tuk, akutní infekce se léčí velmi dlouho, zhoršený stav cév, opakující se otoky, špatné hojení, padání vlasů, akné.

Proto u lidí, kteří berou často léky, začíná tento začarovaný kruh překyselení těla. Musíme se tedy zaměřit na prevenci. Většinou nám lékaři o tomto průšvihu neřeknou, přitom je to tak jednoduché. A ptáte se proč? Nemají na to kapacitu. Protože při čase 15 min. na jednoho pacienta nemají čas vysvětlovat, jak předcházet a přistupovat k prevenci.

Tohle vše je důvod, proč prevenci přikládám velký důraz. A to nejen v oblasti měření PH. PH se vám mění každý den.

U sebe již změnu PH poznám velmi jednoduše. Stačí, když vypiji kávu a dám si k ní sladký zákusek, k tomu trochu stresu a tím jsem si „krásně“ vytvořila kyselé prostředí ve svém těle. Když tohle provedu, říkám si, proč jsem si raději nevzala kvalitní hořkou čokoládu, která mi dodá vše potřebné a dodá mi i dostatek energie!

Člověk někdy hřeší a dělá neuvážené kroky, které si určitě uvědomí. Pokud se to stává jen zřídka, je to v pořádku. Ale není dobré, aby tyhle zákusky, kávičky, sladkosti, zmrzliny a nekvalitní potraviny byly na denní bázi.

Důležité je vědomě ke svému životu přistupovat, proto řešení je velmi jednoduché. Když zjistím, že jsme překyselená, je nutno kyselé prostředí znegovat a to tak, že buď se zaměřím na kvalitní stravu, nebo pojedu na měsíc do lázní a lázeňské kúry a pití minerálních pramenů nám PH vyrovná. Dalším rychlým a efektivním řešením je podpora silnými suplementy.

U dětí je proces stejný. Pokud mají návyky kvalitní stravy, péči o sebe formou sportu, pobytu na čerstvém vzduchu, je to úžasné a věřím, že jejich PH bude ideální. V případě, že stravu neřešíte, každodenní sladkosti mají u vás „zelenou“ a kvalitní ovoce a zelenina dětem nechutná? Tak pozor na to.

Může se stát, že s časem většina z vás budete řešit častou nemocnost, infekty v těle a začarovaný kruh, do kterého se můžete dostat. Na dětech většinou ty unavené stavy nepoznáte, ale projevující se infekty formou opakované nemocnosti můžou být jasný signál.

Jaké máte PH vy? Zaměřujete se na kvalitní stravu nebo raději využijete možnosti lázní či potravinových suplementů?
Je čas začít, nikdy není pozdě.

Budu se těšit, Společně ke zdraví.
Lenka

 

Lenka SKZ
Jsem expert na atopický ekzém, protože v této oblasti mám bohaté osobní zkušenosti. Proto pomáhám lidem najít příčinu atopického ekzému, nasadit vhodnou terapii a tím dostat ekzém z těla pryč. Můj příběh si přečtěte zde <<

Napsala jsem pro Vás ebook, abych Vám předala co nejvíce detailních informací týkajících se atopického ekzému. Ebook ZDARMA je ke stažení zde. Můj ebook ZDARMA si stáhni zde <<

Dalším průvodcem atopickým ekzémem je ebook, kde detailně popisuji příčiny, fáze ekzému a řešení - Jak ne/žít s ekzémem. Jako bonus získáte KONZULTACI ZDARMA. Ebook si můžete zakoupit zde <<

Zajímavé informace sdílím i na mé FB skupině Společně ke zdraví ALL zde https://www.facebook.com/SpolecneKeZdravi <<

Můžeš mi napsat email na info@spolecnekezdravi.cz konzultace zde <<