Jaro, zátěžové období pro naši imunitu

Je tady jaro, a tedy začátek období rozbíhajících se atopií. Do této skupiny patří např.  atopický ekzém, alergie a astma.

Vše kolem nás se začíná probouzet, rostliny zelenat a nám první sluneční paprsky dodávají do těla obrovskou energii. Tělo je u většiny z nás oslabené po zvládnutých chřipkách, angínách a jiných nemocech. A co hůř! Za poslední 2 roky máme za sebou nový virus, tedy tělo je vystrašeno a vyčerpáno po snad již úspěšném zvládnutí tohoto virusu.

Ale s příchodem jara se probouzí i první autoimunitní onemocnění, tedy peklo pro ekzematiky, alergiky, astmatiky a jiné. Máte tušení proč? Je to proto, že jaro je spouštěč veškerých autoimunitních nemocí. Imunita je po zimě tak vyčerpaná, že když se setká s nějakým novým patogenem, tak imunita zaměří pozornost na nový patogen a nevěnuje pozornost chronické nemoci.

Proto jestli jste alergici na pyly, 2-3 měsíce před příchodem jara je vhodné začít posilovat imunitu. Tím se do těla dostane co nejvíce živin a imunita je připravena na příchod alergenu. Mám v naší rodině velmi dobré zkušenosti s pitím aloe vera před alergenním obdobím, protože poté nám alergie ustupuje až o 80%. No není to báječné?

Můj manžel byl alergik na trávy a pyly 33 let. Alergie mu každý rok trvala od dubna 1,5-2,5 měsíce. Míval stavy, kdy v tyto měsíce nemohl vyjít na dvůr, na procházku a ani do lesa. Vždy se našla nějaká tráva, nějaký pyl, který vdechnul a alergie se mu rozjela takovým způsobem, že byl vyřazen z každodenního běžného života.

Nebyl schopen dýchat, opuchly mu sliznice a oči. Každoročně již od února pije aloe vera a alergie se mu v kritické měsíce projeví třeba jen na 2 dny a to slabou rýmečkou.

Alergie, astma – o co tady jde? (ebook ZDARMA ke stažení zde <<<)

Někteří z vás řeší alergie, jiní řeší astma, obě dvě nemoci jsou nemoci autoimunitní. Tedy nemoci, které nelze vyléčit, ale můžeme je vhodnými produkty dlouhodobě potlačovat či potlačit úplně. Astma většinou vzniká z neléčené alergie dýchacích cest. Autoimunitní nemoci můžou mít dvě fáze, akutní nebo klidová.

Akutní fáze se projevuje velkým zhoršením stavu, dušností, většinou sáhnete po kortikoidech a pokud ne, úplně vás tato nemoc vyřadí z běžného života. Proto je potřeba v počáteční fázi doplnit do organismu velké množství imunitních složek v tekuté podobě, aby se dostaly ihned do krve a začaly IHNED plnit svou funkci.

Dále ve vysokých dávkách posílit mikrobiom a podpořit přísun kyslíku k prokrvení sliznic, aktivních enzymů a provést jemnou detoxikaci, tedy nám se velmi osvědčilo nasazení aloe vera.

U ekzematiků nelze v akutní fázi podporovat přísun kyslíku k prokrvení sliznic, aby se kůže jemným detoxem ještě nezhoršila. Dospělý člověk by to nejspíš zvládnul, ale dítě určitě ne.

U klidové fáze člověk většinou normálně funguje. Je třeba se zaměřit na překyselení organismu, posílit mikrobiom a současně doporučuji dodávat tělu dlouhodobě bioaktivní látky.

Výše zmiňované procesy mají výhodu v tom, že současně ochraňují gastro-problémy (střeva, vředy, žaludek a žlučník).

Více informací najdeš v mém ebooku ZDARMA, který je ke stažení zde <<<

Zajímá mne tohle téma a chci si objednat konzultaci.

Ozvi se a tvé téma pořešíme Společně Ke Zdraví (SKZ).

Lenka

 

Lenka SKZ
Jsem expert na atopický ekzém, protože v této oblasti mám bohaté osobní zkušenosti. Proto pomáhám lidem najít příčinu atopického ekzému, nasadit vhodnou terapii a tím dostat ekzém z těla pryč. Můj příběh si přečtěte zde <<

Napsala jsem pro Vás ebook, abych Vám předala co nejvíce detailních informací týkajících se atopického ekzému. Ebook ZDARMA je ke stažení zde. Můj ebook ZDARMA si stáhni zde <<

Dalším průvodcem atopickým ekzémem je ebook, kde detailně popisuji příčiny, fáze ekzému a řešení - Jak ne/žít s ekzémem. Jako bonus získáte KONZULTACI ZDARMA. Ebook si můžete zakoupit zde <<

Zajímavé informace sdílím i na mé FB skupině Společně ke zdraví ALL zde https://www.facebook.com/SpolecneKeZdravi <<

Můžeš mi napsat email na info@spolecnekezdravi.cz konzultace zde <<