Jaro a atopie

 

Jaro je tu – lidi šílí…???

Pokud máte doma atopika, alergika, nebo Vy jste jedním z nich? Tak přesně jak zpívá Lucie Bílá v písničče Láska je láska – „Jaro je tu, lidi šílí…“, tak to máte asi podobně. Ale důvodem nejspíš není, že by se vám zapalovaly lýtka, ale s příchodem jara lidi většinou šílí kvůli probouzejícím se alergiím. Máte to také tak?

Přemýšleli jste nad tím, proč to tak je? Nejspíš to bude tím, že tělo alergika, atopika či astmatika je po dlouhatánské zimě tak vyčerpané, že pokud se ještě setká v začínajících jarních dnech s nějakou bakterií či virem, tak mu tohle nemilé setkání nastartuje alergickou reakci. A problém je na světě.

Naštěstí my jsme na tohle období připraveni a pečujeme o imunitu celoročně. Nebo jsou někteří z Vás, kteří o svoji imunitu nepečují? Určitě dáváte tělu to nejcennější, co můžete. Tedy kvalitní stravu, vitamíny, trávíte co nejvíce času v přírodě a slovo stres je pro Vás velká neznámá!

Tak teď jsem se trefila, protože takto vypadá člověk značky ideál 😊 Jsou vůbec takoví?

V dnešním uspěchaném světě, v době, kdy odpočinek v přírodě znamená pro mnohé skoro sprosté slovo, protože jste rádi, že si doma lehnete a na 5 minut si přečtete zprávy na facebooku? A že stravu tak nějak neřešíte, protože v práci máte meníčko z restaurace a na večeři koupíte rodině rohlík s něčím?

Hmm, tak takhle by to asi moc nešlo, tímto životním stylem si zaděláváme přesně na stav, kdy se začátkem jara lidi a jejich imunita „šílí“.

Co s tím?

Je třeba se zamyslet a přehodnotit své životní preference.

1. Pohyb venku a sport je základ. Jak to dělám já? Víkendy se snažím trávit se svou rodinou v přírodě. Ať už na procházkách, víkendových tripech nebo aspoň prací na zahradě. Přes týden bojuji s časem, ale abych si udržela tělo v pohybu, ráda chodím s dětma do kroužků pěšky.

2. Strava je pro mne základ, řekla bych takový životní styl od doby, co mám svoji rodinu. Proto se nyní snažím skoro denně vařit a nikdy nepoužívám polotovary. Využívám lokální suroviny, pokud je to možné. Tyto suroviny považuji za kvalitnější než ty, které koupíte v okolních supermarketech.

3. Vitamíny mám většinou své. Jsou to ty, které si přes léto vypěstuji na své zahrádce. Vím o nich, že jsou to ty nejlepší dary Země a že mi pomůžou. Vím, že nejsou chemicky ošetřované a že jsou „čisté“.

Mezi ně patří např. rakytník, který je bohatý na vitamín C, má výbornou kyselkavou chuť a děti ho milují. Sklízím ho většinou koncem srpna nebo začátkem září, až je plně zralý a nabitý sluncem. Netrhá se z větviček zrovna nejlíp, trochu to komplikují trny na větvičkách, ale nevadí, za tu přírodní nálož vitamínu C mi to stojí.

Oranžové bobulky uchovávám v mrazáku. Denně tak máme vitamínovou pecku až do další várky. Ostatní vitamíny jsou ovoce všeho druhu, zelenina a moje milované bylinky.

4. Moc ráda chodím do sauny. Saunování a otužování považuji za velmi důležitou část životního stylu. Věřte mi, je v tom síla a neskutečně Vám to posílí imunitu. Tělo se stává odolnějším na změny a nemoci se Vám budou vyhýbat.

5. Relax. Mnozí z Vás na něj nemají čas, mnozí z Vás ho ani nehledají, pro mnohé z Vás je to něco, co si stejně neužijete, protože to neumíte. Prostě někdy je třeba vypnout hlavu a každý ji zvládneme vypnout jinak. Já ráda relaxuji sportem. Ale jsou dny, kdy se mi nic nechce. Prostě si zalezu k televizi a pustím si hezký film.

Tak který z těchto pěti bodů se Vám daří následovat?

Pokud se Vám většina z nich vyhýbá, stále jsou tady další možnosti, které Vám zabezpečí kvalitní vstup do jarních měsíců.

Ozvěte se, bude to smysluplná cesta Společně Ke Zdraví (SKZ).

Lenka

 

Lenka SKZ
Jsem expert na atopický ekzém, protože v této oblasti mám bohaté osobní zkušenosti. Proto pomáhám lidem najít příčinu atopického ekzému, nasadit vhodnou terapii a tím dostat ekzém z těla pryč. Můj příběh si přečtěte zde <<

Napsala jsem pro Vás ebook, abych Vám předala co nejvíce detailních informací týkajících se atopického ekzému. Ebook ZDARMA je ke stažení zde. Můj ebook ZDARMA si stáhni zde <<

Dalším průvodcem atopickým ekzémem je ebook, kde detailně popisuji příčiny, fáze ekzému a řešení - Jak ne/žít s ekzémem. Jako bonus získáte KONZULTACI ZDARMA. Ebook si můžete zakoupit zde <<

Zajímavé informace sdílím i na mé FB skupině Společně ke zdraví ALL zde https://www.facebook.com/SpolecneKeZdravi <<

Můžeš mi napsat email na info@spolecnekezdravi.cz konzultace zde <<