Horečka

Horečka je další z velkých témat, na které se názory velmi liší. Většinou jsme zvyklí, že pokud u dětí nepřesáhne horečka 38,5 stupně Celsia, nesrážíme ji, ale necháme tělo zabojovat, aby si vybudovalo a posílilo imunitu. V případě, že přesáhne 38,5 st. Celsia nasazujeme antipyrotika (tedy Paralen, Panadol) a voláme lékaři či pohotovost.

Pokud horečka neklesá, opět voláme lékaři a zjišťujeme, zda je vhodné nasadit jiný typ antipyrotik na bázi ibuprofenu (Nurofen, Ibalgin).

Každý z nás má téma horečky nějak v sobě nastavené a podle toho jedná. Mnozí z nás máme s horečkou velké zkušenosti a jsme u svých dětí profíci v případě, kdy dítě horečku dostane. Víme, jak přesně reagovat, na jaké symptomy si dávat pozor a jaké symptomy jsou již za hranicí a je opravdu třeba volat lékaři. Tohle je dlouhá cesta a věřím, že ne každý z nás ji má zmáklou a pod kontrolou v případě, kdy situace nastane.

Mé děti si pár horeček prodělaly. Já to mám v sobě nastaveno tak, že horečce nechávám volný průběh, dávám dětem spoustu tekutin a neustále je pozoruji, abych v případě neobvyklých jevů mohla ihned zareagovat a volat lékaři.

Ty jevy můžou být např. blouznění, modré fleky na těle, bolesti břicha, štěkavý kašel, těžké dýchání, průjem, zvracení a jiné. U mých dětí jsem vypozorovala, že nejvyšší horečku mají první noc, pak jim klesá a většinou další noc je mnohem nižší. Je třeba, aby dítě co nejvíce spalo. Pokud horečka trvá 3 dny, začne se projevovat i další příznak nemoci. To je nejlepší prokonzultovat s lékařem.

Myslím si, že pokud děti prodělají horečku bez medikamentů, vytvoří si imunitu na celý život.

 Někteří z nás radí stále kontrolovat ruce, zda jsou horké či studené a případně i dávat obklady na třísla, či chladit celé tělo.

Já tenhle proces chlazení nedělala, protože mi to připadlo jako velmi silný zásah zastavení právě probíhajícího procesu, který zvládne tělo samo.

Za mne je velmi důležité, aby si děti horečku prodělaly. Když ji opakovaně potlačujeme paralenem, myslím si, že tím potlačujeme posilování imunitního systému.

Děti velmi vnímají, co se kolem nich děje a nasávají tu tíhu z rodinných problémů na sebe, aby nám pomohly. Zrovna tak to může fungovat i opačně 😊

A horečka u dospělých? Máte pocit, že nejste horečnatý typ a že horečku nemíváte?

A pokud míváte, jak ji řešíte? Poctivě ji vyležíte, nebo ji přechodíte – prostě do ní zasahujete?

Základem horečky u dospěláka či dítěte je horečku efektivně vyléčit, tedy ležet, ležet a zase jen ležet.

Je vhodné se nezaměřovat na výšku horečky, ale na svůj opravdový stav. U lidí, kteří horečku roky neměli, je možné opět horečnatý stav obnovit. A to tak, že při prvních příznacích nachlazení nesáhnete po léku, abyste nemoc zastavili, ale zalehnete a ležíte. Možná se nepodaří napoprvé horečku navodit, ale při opakovaných stavech nachlazení se horečka vrátí. A když se vrátí a bude stoupat, je třeba ležet a nerozchodit ji.

Neboť když začínáš mít horečku a ta stoupá, všechno nás bolí, je nám chladno, můžeme mít až zimnici. Je to obranná reakce imunitního systému, který bojuje a snaží se horečku snížit.

Když horečka dojde do stabilního bodu, tělo hoří a likviduje bacily a viry. Teplota začne klesat ke 38,5 st. Celsia a signalizuje, že dochází ke zpomalení množení se bakterií a virů.

A to je cíl, aby si tímto procesem tělo prošlo, posílilo se a v případě dalšího ataku bylo již připraveno 😊

Jak řešíte horečku u dětí a u sebe Vy? Máte konkrétní rady, zkušenosti, jak tyto nemoci podchytit hned na začátku či proplout nemocí hladce?

Podělte se o Vaše zkušenosti.

Budu se těšit, Společně ke zdraví 😊

Lenka

Výše uvedené informace jsou mé osobní zkušenosti a nenesu zodpovědnost za jejich následování. Každý si musí zvolit svoji cestu tak, aby se v ní cítil komfortně a bezpečně.

Lenka SKZ
Jsem expert na atopický ekzém, protože v této oblasti mám bohaté osobní zkušenosti. Proto pomáhám lidem najít příčinu atopického ekzému, nasadit vhodnou terapii a tím dostat ekzém z těla pryč. Můj příběh si přečtěte zde <<

Napsala jsem pro Vás ebook, abych Vám předala co nejvíce detailních informací týkajících se atopického ekzému. Ebook ZDARMA je ke stažení zde. Můj ebook ZDARMA si stáhni zde <<

Dalším průvodcem atopickým ekzémem je ebook, kde detailně popisuji příčiny, fáze ekzému a řešení - Jak ne/žít s ekzémem. Jako bonus získáte KONZULTACI ZDARMA. Ebook si můžete zakoupit zde <<

Zajímavé informace sdílím i na mé FB skupině Společně ke zdraví ALL zde https://www.facebook.com/SpolecneKeZdravi <<

Můžeš mi napsat email na info@spolecnekezdravi.cz konzultace zde <<