Bylinky pro zdraví

Bylinky pro zdraví

Jakožto člověk s láskou k přírodě a vášní k bylinkám jsem se dlouhou dobu snažila řešit dceřin atopický ekzém pomocí bylinek. Ať už pitím speciálních čajových směsí, nebo různých lektvarů, tinktur, dále pak bylinkové koupele a natíráním mastiček nejen z podomácku vytvořených bylin. Těch zkušeností byla spousta, ale úspěch žádný. Snad kdyby nám byla dána bylinková ucelená terapie, možná by bylinky fungovaly. V sílu bylin věřím a byliny v naší kuchyni řadím na první místo a denně je používám.

Divoké byliny

Používáte divoké bylinky? Já, jakožto tehdy prvorodička, skoro bio matka, snažila jsem se maličké dávat to nejlepší, co jsem ji sama uvařila.

Proto s probouzející se přírodou jsem začala sbírat divoké byliny a dávat je do jídla. Nebo třeba jen jsem je nasekala a dala na chleba, do salátu. Jsou výborné, určitě je vyzkoušejte. Spousta lidí tyto divoké byliny vnímá jako plevel, což je škoda. Obsahují spoustu vitamínů, minerálů a jiných látek, které přirozeně posilují imunitní systém. Čerstvé bylinky jsou pro malé děti lepší než ty sušené, protože nejsou tak aromatické a jsou pro děti i lépe stravitelné.

Jak dostat do dětí bylinky?

Smoothies 

Další způsob, jak dostat tyto bylinky do těla hlavně dětí, je formou živé stravy, např. smoothies. Tím nechci říct, že jsme přešli z klasické stravy na raw stravu. Ale 1-2 jídla denně, většinou svačinky, jsem se snažila nahradit raw smoothies.

Do smoothies jsem sbírala hlavně tyto bylinky:

*brutnák – chutná jak okurek, dětské oko určitě zaujme a pojídání modrých květů se jim určitě zalíbí. Okurková příchuť byliny dodá do smoothies velmi svěží chuť. Tato bylinka má příznivé účinky proti alergiím a ekzémům a to hlavně v syrové podobě. O atopickém ekzému čtěte víc na mém blogu zde >>>

*Ptačinec žabinec, *sedmikrásky – listy i květy, *merlík, *bršlice.

*Dobromysl – silně protizánětlivá bylinka, je to přírodní antibiotikum. Je dosti aromatická, ale když ji do smoothies dáte jen pár lístků, chuť vám nezkazí.

 

Mezi mé další oblíbené přírodní antibiotikum patří lichořeřišnice. Chuť mi připomíná ředkvičku a přidávám ji s oblibou nakrájenou na chleba, do salátů nebo pro její krásu na dozdobení jídel. Tady už nejí jen pusa, ale květy jsou nádherná pastva i pro oči.

Bezvadný je i kořen pampelišky, který jsem si zvykla používat stejně jako kořenovou zeleninu. Bobkový list je silně protizánětlivý a také ho používám do většiny jídel, polévek a vývarů. Na denní bázi využívám bazalku, libeček, kmín, kopr, pažitku, petržel, které také působí protizánětlivě.

 

Výčet těchto bylin uvádím cíleně, jsou to přírodní produkty, které si můžete nasbírat při procházce v přírodě, vypěstovat na zahrádce, v truhlíku na balkoně a můžete je tedy používat denně.

Jsou to přírodní antibiotika. Působí protizánětlivě, tedy pro ekzematickou kůži a tělo, které v sobě jistou dávku zánětu má, jsou blahodárné a velmi nápomocné.

Proto je nutno tělo touto přírodní a přirozenou cestou neustále podporovat, a tedy zánět vypuzovat ven.

Moc se za používání bylinek ve vaší kuchyni přimlouvám.

 

Budu se těšit Společně ke zdraví,

Lenka

 

Lenka SKZ
Jsem expert na atopický ekzém, protože v této oblasti mám bohaté osobní zkušenosti. Proto pomáhám lidem najít příčinu atopického ekzému, nasadit vhodnou terapii a tím dostat ekzém z těla pryč. Můj příběh si přečtěte zde <<

Napsala jsem pro Vás ebook, abych Vám předala co nejvíce detailních informací týkajících se atopického ekzému. Ebook ZDARMA je ke stažení zde. Můj ebook ZDARMA si stáhni zde <<

Dalším průvodcem atopickým ekzémem je ebook, kde detailně popisuji příčiny, fáze ekzému a řešení - Jak ne/žít s ekzémem. Jako bonus získáte KONZULTACI ZDARMA. Ebook si můžete zakoupit zde <<

Zajímavé informace sdílím i na mé FB skupině Společně ke zdraví ALL zde https://www.facebook.com/SpolecneKeZdravi <<

Můžeš mi napsat email na info@spolecnekezdravi.cz konzultace zde <<